Замісна терапія замість «закладок». У Харкові відбулася акція на підтримку наркозалежних - Накипіло
Події

Замісна терапія замість «закладок». У Харкові відбулася акція на підтримку наркозалежних

20 січня біля обласного управління поліції відбулася акція на підтримку наркозалежних пацієнтів. Учасники нарікають: сьогодні правоохоронці тиснуть на легальні клініки, що надають замісну терапію.

 

 

В акції взяли участь близько двох десятків людей. Вони тримали в руках плакати «Наркозалежність – це хвороба, а не стаття КК», «Потрібно боротися з нелегальним наркообігом, а не ставити перепони прозорому лікуванню», «Не дайте змогу наркодилеру вийти на новий рівень багатства!» тощо. Як зазначають організатори, цією акцією вони мають на меті привернути увагу громадськості до проблем наркозалежних людей. За їхніми словами, весь світ визнав, що наркоманія є хворобою, яка потребує лікування.

«Ми більше п’яти років допомагаємо наркозалежним людям, – розповів представник медичного центру «Інновація», директор медичного центру «Альтернатива» Денис Клименко, – Допомагаємо реалізуватися, вийти в люди. Як показує практика вже не одного року, це дійсно допомагає. Люди повертаються в родини, на роботу. Наркозалежний, який риє «закладки», та наркозалежний, який вже визнав свою хворобу і прийшов в медичний центр отримувати лікування, – це зовсім різні люди. Ми хочемо привернути увагу громадськості. І трохи порушити стереотипи людей з приводу того, що наркозалежних треба якимось чином дискримінувати. Потрібно змінити ставлення до людей, які дійсно мають право на лікування, на повноцінне життя».

DSCF1225

Правозахисники та лікарі наголошують, що правоохоронці тиснуть на офіційні легальні клініки, які надають замісну терапію наркозалежним. Пацієнтів незаконно затримують, вербують та змушують писати заяви на лікарів. У прес-службі Національної поліції коментувати дану ситуацію не стали. 

«Як цукровий діабет лікують інсуліном, наркоманію лікують мета доном та бупренорфіном, – розповів президент БФ «Парус» Костянтин Ключарьов. – У нас є інформація, що правоохоронні органи півтора місяці тому почали робити провокації. Вони наймають хворих, наркозалежних людей, змушують їх чинити провокації та працювати на них. Вони дають їм гроші, щоб ті поступали до клініки, потім дізнавалися якісь місця та дискредитували лікарів, що їм там щось неправильно видали чи ще щось. Щоб потім зайти з обшуком і зібрати всі персональні дані, щоб людей контролювати, щоб контролювати далі наркозалежних людей. Тому ми хочемо, щоб наші правоохоронні органи знали, що таке легальний обіг наркотиків, а що – нелегальний. Ми хочемо показати, що це легально. А нелегально – це коли закладки».

DSCF1224

Денис Клименко у свою чергу підкреслив, що замісна терапія є цілком легальним методом лікування. У медичному центрі пацієнту ставлять діагноз відповідно до всіх законодавчих норм, призначають препарат, який ті приймають амбулаторно. За словами Клименка, в його закладі допомогу отримують 1000 пацієнтів з Харкова та області.

Про переваги замісної терапії наголошують й самі учасники акції. Олександр Авдєєв розповів, що протягом двадцяти років вживав «вуличні» наркотики. позбутися залежності ніяк не вдавалося. Проте в 2006 році чоловік дізнався програму із надання замісної терапії. Проте Харків став останнім містом, яке приєдналося до цієї програми. Авдєєв зізнався, що йому довелося добряче постаратися, щоб приєднатися до неї. Але зусилля були того варті – він зміг побороти свою залежність.

DSCF1221

«Ти в соціум потрапляєш, – наголосив Авдєєв. – Найголовніше, що змінюється життя наркозалежних людей, їх оточення – батьків, дружин, бабусь, дідусів. У першу чергу ця програма їм допомагає. Тому що вони починають жити нормальним життям. Людина починає працювати, відбудовуються сім’ї. Я, наприклад, відкрив свою організацію, почав займатися громадською діяльністю, захищати права пацієнтів. Ми проводимо акції, мітинги, ходимо до адміністрації міста, добиваємося розширення програми, щоб ці люди потрапили на замісну терапію».

Організатори акції нарікають, що такі дії з боку правоохоронців можуть призвести до вкрай негативних наслідків. Пацієнтів, які визнають свою проблему, відмовляються  від вуличних наркотиків та погоджуються на лікування, стане менше. Що призведе до зрості кількості наркозалежних.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова